O nás

PRACHT CZ s.r.o. je české zastoupení firmy Pracht Leuchten GmbH. (www.prachtgroup.com)

hlavní sídlo kanceře a výrobního závodu průmyslových svítidel PRACHT v Německu

Firma PRACHT působí na trhu už od roku 1926. Od té doby se díky svým inovativním technologiím a bohatým zkušenostem stala předním evropským výrobcem zářivkových a LED průmyslových svítidel.

Všechna  svítidla jsou vyráběna ve vlastní továrně v Německu a jejich výroba prochází přísnou kontrolou s velkým důrazem na kvalitní a robustní mechanické zpracování. Výsledkem je vysoká kvalita a nadstandardní životnost.

Vysoce odrazné otočné reflektory těchto svítidel, používající jedinečnou technologii vyvinutou ve spolupráci s technickými univerzitami v Německu, umožňující dostat světlo přesně tam, kde je potřeba, bez oslnění a za prokazatelné úspory elektrické energie a emisí. Některé druhy svítidel jsou konstruovány pro provoz při extrémně nízkých teplotách okolí (až -50°C), jiná při extrémně vysokých teplotách a to za použití běžných zářivkových světelných zdrojů T8 a T5.

Svítidla firmy Pracht mají certifikaci pro potravinářské provozy, jsou určena i pro automobilový(bezsilikonové prvedení), těžký a chemický průmysl. Reflektory Pralux®, které používají jako jediné na světě speciální patentovanou technologii nanesení stříbrné vrstvy a dokáží efektivně svítit z výšky až 27m, se výborně hodí jako náhrada za drahé a energeticky náročné výbojky, ale i zářivková svítidla, jejichž spotřeba el. energie je často několikanásobně vyšší!

Krátkou prezentaci firmy a svítidel Pracht najdete zde.

Vlajkovou lodí naší flotily svítidel je pak svítidlo Apollo, které lze přesně konfigurovat na míru vašim potřebám.

Společnosti PRACHT věří i její dlouholetí klienti Continental AG, Deutsche Bahn AG nebo České dráhy a.s.. Naše svítidla osvětlují nádraží ve Švýcarsku, metro po celém Německu, ale třeba i olympijský stadion v Aténách.

Služby, které Vám nabízíme však nekončí prodejem nebo uplynutím záruky. V případě jakékoliv nefunkčnosti jsme připraveni situaci okamžitě řešit.

Certifikát ISO 9001 byl firmě PRACHT poprvé udělen 12. června 1995. Na základě důsledného dodržování daných standardů ve výrobě, řízení i administrativě byla platnost tohoto certifikátu vícekrát potvrzena.

Pro nás, i pro naše zákazníky znamená tato certifikace další krok ve smyslu zlepšování kvality a servisu. Díky ISO 9001 je neustále zlepšována kvality výroby, optimalizace logistiky a celého procesu obchodu.

Mezinárodně uznávaný certifikát udává měřítko kvality výroby. Certifikace pracht group® dovoluje používat evropskou značku zkušebny svítidel ENEC.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Průmyslová svítidla pro extrémní teploty, do horka, do mrazu, do prostředí s kolísající teplotou

svítidlo ARKTIS-PRACHT

Průmyslové svítidlo zářivkové T8 pro chladírenské a mrazírenské provozy, do prostředí s teplotou až –50°C , IP65, Kryt: akrylátové sklo. Použití: Chladírny a mrazírny, předchlazení, chlazení a sklady s teplotami pod bodem mrazu, mlékárenský průmysl, zařízení na zpracování ryb a mořských plodů,...
>

svítidlo ALASKA-PRACHT

Průmyslové zářivkové svítidlo anebo svítidlo s LED světelným zdrojem, odolné v prostředí mrazu s teplotou až –25°C , IP65, Kryt: akrylátové sklo. Použití: Chladírny a mrazírny, předchlazení, chlazení a sklady s teplotami pod bodem mrazu, mlékárenský průmysl, zařízení na zpracování ryb a mořských...
>

svítidlo APOLLO PERMANENT-PRACHT

Průmyslové svítidlo s širokým použitím ve střídavých teplotách mrazu, tepla a horka, –30°C až +30°C , IP65, T5, akrylátové sklo. Použití: Chladírny a mrazírny, předchlazení, sklady s teplotami pod bodem mrazu nebo výkyvem teplot, potravinářský průmysl
>

svítidlo KENIA-PRACHT

Průmyslové svítidlo do vysokých teplot, zářivkové do horkých provozů s teplotou až +60°C, IP65, vybaveno reflektorem Pralux anebo případně dalšími variantami provedení reflektoru. Použití: Pivovary, těžký průmysl, elektrárny, chemický průmysl, pekárny, komerční kuchyně, svítidlo pro prostory s...
>